Vulcan anti-scale system

Vulcan Technologia


Elektroniczne zabezpieczenie przed osadami - jak to działa?


vulcan technology

Vulcan jest fizycznym systemem uzdatniania wody, który nie używa środków chemicznych lub soli. Nie zmienia chemicznej struktury wody. Zamiast tego, zmienia fizyczne właściwości kryształów kamienia w taki sposób, że cząstki kamienia tracą przyczepność. Vulcan nie musi mieć bezpośredniego kontaktu z wodą i może znajdować się na zewnątrz rury.

Traktuje wodę impulsami elektrycznymi, które są generowane w elektronicznym urządzeniu i są kontrolowane przez skomputeryzowany mikro-chip. Sygnały wysokiej częstotliwości są transmitowane za pośrednictwem taśm impulsowych Vulcan-a, które są owinięte wokół rury. Taśmy działają, jako pary i tworzą pola częstotliwości, zmieniające strukturę kryształów w wodzie podczas jej przepływu.
 before and after using Vulcan
Widoczne wyniki uzdatniania Vulcan – przed i po: System rurociągówvulcan effect before and after
Widoczne wyniki uzdatniania Vulcan – przed i po: Żebra wymiennika ciepła w wieży ziębniczej
     
vulcan descaler
vulcan descaler
     

Osad powoduje wiele problemów:

  • Zablokowane instalacja wodne
  • Matowe powierzchnie i uszkodzony sprzęt
  • Wysokie koszty ogrzewania
  • Wysokie koszty oczyszczania
  • Kumulacja rdzy w rurze, która prowadzi do korozji
  • Rozwój bakterii w wodzie pitnej przenoszonej rurami
Im dłużej czekasz z przeciwdziałaniem, tym więcej kamień spowoduje zniszczeń, awarii i kosztownych napraw. Wkrótce być może będziesz musiał po prostu wymienić cały swój system wodociągowy na nowy.
 

scale problems


scale problem
     
vulcan descaler
vulcan descaler
     

Jak Vulcan rozwiązuje wszystkie te problemy?


1. Vulcan powstrzymuje osadzanie się kamienia w rurach i urządzeniach

Bez uzdatniania wody przez Vulcan, cząsteczki kamienia w postaci przyczepnych kryształów tworzą stały osad. Opatentowana technologia impulsowa Vulcan modyfikuje proces krystalizacji wapnia i magnezu z wykorzystaniem naturalnego procesu elektroforezy. Kryształy stają się gładsze, o kształcie pręcików i nie mogą połączyć się ze sobą. Osad można teraz zmyć jak drobny proszek. Powstawanie nowych osadów zostanie zatrzymane. Im więcej kryształów o kształcie pręcika powstaje, tym silniejszy jest pozytywny efekt zapobiegania kamieniowi.
 


Vulcan Technology against scale
     
Monokryształy, jako efekt uzdatniania wody przy pomocy urządzenia Vulcan
Gdy poprzez impuls powstają monokryształy, istotnym jest aby wyrastały jak najdłuższe nim zaczną swoją drogę poprzez instalację wodną. Im większy kryształ, tym dłużej trwa proces rozpadu kryształów i ich ostateczne "obumieranie". W ciepłej wodzie, kryształy te rosną szybciej, dlatego są silniejsze posiadają dłuższa „żywotność”. To wyjaśnia, dlaczego efekt Vulcan-a utrzymuje się najdłużej w ciepłej wodzie (do siedmiu dni) i krócej w zimnej wodzie (ok. dwóch dni).
 
Vulcan Technology
     
vulcan descaler    
     

2. Vulcan delikatnie czyści system rurociągów

Dwa równoczesne procesy odbywają się w nieuzdatnianej wodzie twardej:
a. W pierwszym procesie, osad kamienny wynika z kryształów wapnia, które przylegają do siebie, a następnie przylegają do powierzchni. Ten pierwszy proces produkuje kwas węglowy (H2CO3) jako produkt uboczny.

b. Podczas drugiego procesu, kwas węglowy jednocześnie rozbija istniejący osad kamienny. Jest to określane jako "naturalny proces rozdzielający". Ponieważ proces budowania odbywa się znacznie szybciej niż naturalny proces rozdzielający średnica rur stale maleje.


Vulcan Processes

Uzdatnianie wody Vulcan-em zmienia równowagę między procesem osadzania się kamienia i naturalnym procesem rozdzielającym. Nanokryształy nie mogą już dłużej tworzyć osadu, dlatego kamień powstały w pierwszym procesie zanika. Naturalne rozwiązanie procesu kamienienia ma teraz do czynienia tylko z istniejącymi osadami i może skutecznie je zwalczać. Tak więc kamień jest usuwany szybciej niż powstaje nowy. Naturalna nadwyżka kwasu węglowego rozpuszcza istniejący już osad. Stopniowo i ostrożnie osady w rurach będą usuwane.
 


Vulcan Technology
     
Usuwanie kamienia = usuwanie rdzy
Gdy powstaje osad wapienny, cząsteczki żelaza zagnieżdżają się w nim. Osad i tlenki metali tworzą jednorodny materiał o czerwonawym kolorze, odkładający się w rurach. Gdy uzdatnienie przez Vulcan woda rozkłada osady, usuwana jest również rdza. Usuwanie osadów jest łagodnym procesem, w którym kamień rozpuszczany i wypłukiwany z wodą, jako wapń, magnez i żelazo. Picie takiej wody jest absolutnie bezpieczne, gdyż zawiera ona wszystkie zdrowe minerały.
 
Vulcan against rust
     
Usuwanie osadu kamiennego = usuwanie bakterii
Wiemy, że osad działa jak pożywka dla bakterii i innych substancji niepożądanych. Kiedy Vulcan jest zainstalowany i kamień czyszczony, pożywka bakterii znika. W ten sposób skażenie bakteryjne zostaje znacznie zmniejszone lub nawet całkowicie usunięte.
  Vulcan against bacteria
     
vulcan descaler    
     

3. Vulcan chroni uszkodzeniami związanymi z rdzą oraz perforacją

Utlenianie miedzi i / lub żelaza występuje we wszystkich rurach metalowych poprzez kontakt z wapienną (twardą) wodą. Tlenki mają poważny wpływ na powierzchnię rur i mogą prowadzić do korozji.

Impulsowa technologia Vulcan-a generuje efekt elektroforezy, który wytwarza ochronną warstwę metalowo-węglanową. W zależności od materiału rur, warstwa ta składa się z węglanu miedzi, żelaza, wapnia lub cynku i osadza się na wszystkich błyszczących powierzchniach metalowych. Chroni ona wnetrze rury przed agresywnymi, mogącymi doprowadzić do korozji substancjami.

 
Vulcan Protective Layer

Copyright: Christiani Wassertechnik GmbH (CWT) | Imprint