AGENCJA HANDLOWA JAK,
01-018 Warszawa, Wolność 3A

AGENCJA HANDLOWA JAK, 01-018 Warszawa, Wolność 3A

+ 48 22 621 10 45

jarek@jak.waw.pl

made-in-germany

Technologia Vulcan – jak to działa?

Vulcan jest fizycznym systemem uzdatniania wody, który nie używa środków chemicznych lub soli. Nie zmienia chemicznej struktury wody. Zamiast tego, zmienia fizyczne właściwości kryształów kamienia w taki sposób, że cząstki kamienia tracą przyczepność. Vulcan nie musi mieć bezpośredniego kontaktu z wodą i może znajdować się na zewnątrz rury.

Traktuje wodę impulsami elektrycznymi, które są generowane w elektronicznym urządzeniu i są kontrolowane przez skomputeryzowany mikro-chip. Sygnały wysokiej częstotliwości są transmitowane za pośrednictwem taśm impulsowych Vulcan-a, które są owinięte wokół rury. Taśmy działają, jako pary i tworzą pola częstotliwości, zmieniające strukturę kryształów w wodzie podczas jej przepływu.

vulcan before and after pipe how vulcan technology works

Osad powoduje wiele problemów:

  • Zablokowane instalacja wodne
  • Matowe powierzchnie i uszkodzony sprzęt
  • Wysokie koszty ogrzewania
  • Wysokie koszty oczyszczania
  • Kumulacja rdzy w rurze, która prowadzi do korozji
  • Rozwój bakterii w wodzie pitnej przenoszonej rurami
  • Spadek produktywności
  • i wiele więcej …
scale

Jak Vulcan rozwiązuje wszystkie te problemy?

1. Vulcan powstrzymuje osadzanie się kamienia w rurach i urządzeniach

Bez uzdatniania wody przez Vulcan, cząsteczki kamienia w postaci przyczepnych kryształów tworzą stały osad. Opatentowana technologia impulsowa Vulcan modyfikuje proces krystalizacji wapnia i magnezu z wykorzystaniem naturalnego procesu elektroforezy. Kryształy stają się gładsze, o kształcie pręcików i nie mogą połączyć się ze sobą. Osad można teraz zmyć jak drobny proszek. Powstawanie nowych osadów zostanie zatrzymane. Im więcej kryształów o kształcie pręcika powstaje, tym silniejszy jest pozytywny efekt zapobiegania kamieniowi.

Monokryształy, jako efekt uzdatniania wody przy pomocy urządzenia Vulcan

Gdy poprzez impuls powstają monokryształy, istotnym jest aby wyrastały jak najdłuższe nim zaczną swoją drogę poprzez instalację wodną. Im większy kryształ, tym dłużej trwa proces rozpadu kryształów i ich ostateczne "obumieranie". W ciepłej wodzie, kryształy te rosną szybciej, dlatego są silniejsze posiadają dłuższa „żywotność”. To wyjaśnia, dlaczego efekt Vulcan-a utrzymuje się najdłużej w ciepłej wodzie (do siedmiu dni) i krócej w zimnej wodzie (ok. dwóch dni).

reduction of scaling before reduction of scaling  after

2. Vulcan delikatnie czyści system rurociągów

Dwa równoczesne procesy odbywają się w nieuzdatnianej wodzie twardej:

a. W pierwszym procesie, osad kamienny wynika z kryształów wapnia, które przylegają do siebie, a następnie przylegają do powierzchni. Ten pierwszy proces produkuje kwas węglowy (H2CO3) jako produkt uboczny.

b. Podczas drugiego procesu, kwas węglowy jednocześnie rozbija istniejący osad kamienny. Jest to określane jako "naturalny proces rozdzielający". Ponieważ proces budowania odbywa się znacznie szybciej niż naturalny proces rozdzielający średnica rur stale maleje.

Ca(HCO3)2 + Vulcan -> CaCo3 + CO2 + H2O
Wodorowęglan wapnia Vulcan impuls Mono-kryształ Dwutlenek węgla Woda

Uzdatnianie wody Vulcan-em zmienia równowagę między procesem osadzania się kamienia i naturalnym procesem rozdzielającym. Nanokryształy nie mogą już dłużej tworzyć osadu, dlatego kamień powstały w pierwszym procesie zanika. Naturalne rozwiązanie procesu kamienienia ma teraz do czynienia tylko z istniejącymi osadami i może skutecznie je zwalczać. Tak więc kamień jest usuwany szybciej niż powstaje nowy. Naturalna nadwyżka kwasu węglowego rozpuszcza istniejący już osad. Stopniowo i ostrożnie osady w rurach będą usuwane.

reduction of scaling faster daily scale growth

Usuwanie kamienia = usuwanie rdzy

Gdy powstaje osad wapienny, cząsteczki żelaza zagnieżdżają się w nim. Osad i tlenki metali tworzą jednorodny materiał o czerwonawym kolorze, odkładający się w rurach. Gdy uzdatnienie przez Vulcan woda rozkłada osady, usuwana jest również rdza. Usuwanie osadów jest łagodnym procesem, w którym kamień rozpuszczany i wypłukiwany z wodą, jako wapń, magnez i żelazo. Picie takiej wody jest absolutnie bezpieczne, gdyż zawiera ona wszystkie zdrowe minerały.

reduction of rust

Usuwanie osadu kamiennego = usuwanie bakterii

Wiemy, że osad działa jak pożywka dla bakterii i innych substancji niepożądanych. Kiedy Vulcan jest zainstalowany i kamień czyszczony, pożywka bakterii znika. W ten sposób skażenie bakteryjne zostaje znacznie zmniejszone lub nawet całkowicie usunięte.

reduction of bacteria

3. Vulcan chroni uszkodzeniami związanymi z rdzą oraz perforacją

Utlenianie miedzi i / lub żelaza występuje we wszystkich rurach metalowych poprzez kontakt z wapienną (twardą) wodą. Tlenki mają poważny wpływ na powierzchnię rur i mogą prowadzić do korozji.

Impulsowa technologia Vulcan-a generuje efekt elektroforezy, który wytwarza ochronną warstwę metalowo-węglanową. W zależności od materiału rur, warstwa ta składa się z węglanu miedzi, żelaza, wapnia lub cynku i osadza się na wszystkich błyszczących powierzchniach metalowych. Chroni ona wnetrze rury przed agresywnymi, mogącymi doprowadzić do korozji substancjami.

how it works

Taśmy impulsowe VULCAN-a

Specjalne miedziane taśmy impulsowe są tak zaprojektowane , aby ich elektryczny ładunek był jak najbliżej rury . Miedziane , elastyczne opaski posiadają cienką izolację ; można je bardzo ściśle nawinąć na rurę co zapewnia minimalne straty intensywności pola elektrycznego ; impulsy elektryczne przekazywane są do wnętrza rury z maksymalną 97,5% wydajnością . To kluczowy czynnik dla skuteczności tej metody uzdatniania .

Stosunek średnicy rury do powierzchni aktywnej .

Powierzchnia rury pokryta opaskami impulsowymi to “obszar uzdatniania” . Ten obszar w stosunku do średnicy rury musi być wystarczająco duży , ponieważ ma kluczowe znaczenie dla procesu uzdatnianie wody .

Leczenie standardowymi kablami vs opaska impulsowa Vulcan

inne kable

pasma impulsowe Vulcan

impulse band comparison impulse band

Obszar leczenia

Porównanie:

Opaski impulsowe VULCAN zapewniają najmniejszy możliwy odstęp naładowanych elektrycznie okładzin od rury ; w porównaniu z okrągłymi przewodami współczynnik skutecznego przenikania pola elektrycznego rośnie o 97,5% .