Vulcan anti-scale system

Problem osadów i rdzy


Czym jest osad wapienny?

Osad składa sie głównie z wapnia i magnezu - dwóch minerałów posiadających zasadniczo zdrowy wpływ na człowieka. Jednakże to, co jest korzystne dla organizmów żywych szybko staje się problemem, jako osad wapienny w instalacji wodnej, w maszynach i na powierzchniach wokół domu.

Tak zwana twarda woda zawiera wysokie stężenie wapnia: im więcej wapnia w wodzie tym twardsza woda i więcej problemów.

 
scale problem
     
vulcan descaler
vulcan descaler
     

Jak powstaje osad wapienny?

Kamień tworzy się, kiedy twarda woda przepływa przez rury. Wapń w nieczyszczonej wodzie krystalizuje się w kleistą strukturę. Te kryształy przylegają zarówno do siebie jak i do powierzchni i natychmiast produkują silny osad wapienny, który ma bardzo niszczący wpływ.

Kamień rośnie w szczególności, gdy zmienia się ciśnienie wody. To dzieje się, gdy woda zmienia kierunek na kolankach lub skrzyżowaniach rur, co powoduje zawirowania; lub kiedy opuszcza system rurociągów przez kran. Spadek ciśnienia zwiększa powstawanie kryształów wapnia, które tworzą strukturę podobną do zadziorów i przylegają wszędzie.

Kamień szczególnie formułuje się w ciepłych rejonach takich jak ogrzewanie jak i grzejniki. Im cieplejsze od powierzchni tym więcej rozwinie się kamienia. Typowe miejsca problemowe to elementy grzewcze, grzałki wodnie itd.

 

scale problem heater

scale problem heating element
     
vulcan descaler

Więcej problemów powiązanych z kamieniem: rdza i bakterie

Kamień jest obcą substancją dla ścian rury, która powoduje ogromne problemy działając jako blokada. Ma także niszczący wpływ na części maszyn. Niestety, osad kamienny także przyciąga inne niepożądane substancje, które tworzą ponownie nawet większy problem i zagrożenia.
 
rust and bacteria
     
vulcan descaler
     

Rdza- powszechny problem w połączeniu z kamieniem

Głównymi składnikami kamienia są wapnia i magnezy. To prowadzi nas do wiary, że osad kamienny ma biały kolor. Jednakże, większość osadów ma kolor czerwony. Przyczyną tych przekłamań jest związek między kamieniem, a rdzą. Jak tylko tworzy się osad kamienny, całe żelazo i utlenione cząsteczki żelaza osadzają się w kamieniu. To tworzy kolor czerwony. To także znaczy, że rdza jest mocno przytwierdzona do rury co powoduje poważne zagrożenie dla rur przez korozje wżerową.
 

rust problem
     
vulcan descaler
     

Niebezpieczny rozwój bakterii zagnieżdżonych w osadach.

Osady kamienia kotłowego są również doskonałą baza rozwojową dla bakterii i innych niepożądanych mikroorganizmów. Ponieważ osady mają nierówną, chropowata powierzchnię, są idealna kryjówką do zagnieżdżenia się bakterii. W wodzie zimnej i ciepłej należy stawić czoła potencjalnie niebezpiecznym substancjom utrzymującym się w osadach.
 

scale and bacteria problem
     
vulcan descaler
vulcan descaler
     

Typowe problemy wywołane przez kamień I rdzę

 • Blokuje instalację wodną
 • Utrata ciśnienia wody spowodowana zmniejszeniem średnicy rur
 • Kumulacja rdzy w rurach, co moze spowodować korozje
 • Rozwój bakterii w wodzie pitnej, którą przenoszą rury
 • Wielokrotne naprawy lub wymiana sprzętu domowego
 • Wymiana całej instalacji wodnej
 • Utrata energii w gorącym obiegu wody i wysokie koszty ogrzewania
 • Matowe powierzchnie w łazięce i kuchnii
 • Wysokie koszty sprzątania i potrzeba agresywnych środków czystości
 • Nieprawidłowe działanie urządzeń
 • Wysokie koszty produkcji wynikające z konserwacji
 • Długie przerwy w produkcji wywołane konserwacja i czyszczeniem maszyn prowadzące do nieefektywnego zarządzania produkcją
 • Spadek wydajności
 Scale Problems


Scale Problems

Copyright: Christiani Wassertechnik GmbH (CWT) | Imprint